ГІНЕКОЛОГІЧНЕ ВІДДІЛЕННЯ

Завідувачка гінекологічним відділенням Гладенько Світлана Євгеніївна лікар вищої категорії

Гінекологічне відділення на 40 ліжок входить до складу КУ «Сумська міська клінічна лікарня №1» та розташоване на третьому поверсі стаціонарного корпусу №2.

У гінекологічному відділенні є 12 палат, операційний блок, мала операційна, перев’язувальний кабінет, маніпуляційний кабінет, оглядовий кабінет, кольпоскопічний кабінет та кабінет УЗД.

Роботу гінекологічного відділення забезпечує висококваліфікований медичний персонал на чолі із завідуючою відділенням лікарем акушер-гінекологом вищої категорії Гладенко Світланою Євгеніївною. У відділенні працюють:

3 лікаря, з них: Вища категорія – 1; Друга категорія -  1; Без категорії – 1 (працює менше 5 років). Сестри медичні –10 осіб, із них: 2 .- бакалаври, з вищою категорією – 3, друга категорія – 1, без категорії – 6 (працюють менше 5 років), молодший медичний персонал–11 осіб.

Відділення протягом року надає медичну допомогу більш як 1500 хворим, як оперативним шляхом, так і консервативним лікуванням.
Оперативне лікування проводиться, як в плановому, так і ургентному порядку.
У відділенні впровадженні наступні види оперативних втручань:

Екстирпація матки

Ампутація матки

Черезпіхвова екстирпація матки та реконструктивні пластичні операції при випадінні матки, опущеннях стінок піхви та аномаліях розвитку статевих органів

Виконуються оперативні втручання як лапароскопічним, так і відкритим шляхами, що включають в себе: резекція яєчника та вилущування кісти, видалення додатків матки, видалення маткової труби при позаматковій вагітності та інших захворюваннях маткових труб.

Крім сучасних методів медикаментозного лікування, виконуються   операції будь-якого рівня складності як традиційним методом, так і лапароскопічним, операції з вагінальним доступом, які не залишають рубців і дають можливість жінкам на наступний день після операції залишити лікарню в хорошому самопочутті:

- гістеректомія (видалення матки), включаючи вагінальну операцію навіть при великих розмірах матки, а також тотальну лапароскопічну гістеректомію з лапароскопічним ушиванням;

- міомектомія (видалення міоматозних вузлів зі збереженням матки) при будь-яких розмірах і кількості міоматозних вузлів абдомінальним, лапароскопічним і вагінальним доступом;

- лапароскопічні операції при безплідді, спаєчному процесі, кістах яєчників, позаматкової вагітності;

- гістероскопія і гістерорезектоскопія (видалення електропетлею великих поліпів і міоматозних вузлів, розташованих в порожнині матки);

- вагінальні операції з використанням синтетичних ендопротезів (трансобтураторная цістоуретропексія - TVT-o, Prolift та ін.) при запущених і рецидивних формах опущення статевих органів, а також при стресовому нетриманні сечі;

- операції при вадах розвитку геніталій - створення штучної піхви (кольпопоез);

- дрібні гінекологічні операції (діагностичне вишкрібання, конизация шийки матки та ін.).

У відділенні впроваджені органозберігаючі операції:

  • Консервативна міомектомія (видалення фіброматозних вузлів зі збереженням матки, що важливо для жінок репродуктивного віку з можливістю послідуючої вагітності )

  • Сальпінголізіс (відновлення прохідності маткових труб)

  • Консервативні кістектомії, зі збереженням тканин яєчника

Одним із новітніх форм роботи у відділенні є впровадження органозберігаючої операції – Емболізації маткових артерій.

При позаматкових вагітностях використовується консервативний метод лікування, шляхом використання препарату Метатрексат без оперативного втручання.
У відділенні впровадженні всі сучасні методи діагностики, включаючи лабораторні, інструментальні та функціональні.

У відділенні проводяться штучні переривання вагітності в ранніх термінах, як консервативним шляхом так і шляхом ручної вакуум аспірації.

В структурі відділення є кабінет ультразвукової діагностики, який укомплектований апаратом для УЗ-діагностики.

У відділенні є комфортабельні одно- і двомісні палати, при перебуванні в яких пацієнтки максимально наближені до домашніх умов.

В нашому відділенні надається допомога при будь-яких видах гінекологічних захворювань:

- кісти яєчників;

- безпліддя;

- лейоміома і інші пухлини матки;

- поліпи та гіперпластичні процеси ендометрію;

- опущення матки і стінок піхви;

- стресове нетримання сечі;

- патологія шийки матки.

При діагностуванні доброякісних пухлин матки (міома матки) і бажанні жінки зберегти орган проводиться емболізація судин матки (ЕМА), що дає можливість "лікувати без розрізу".

Згідно наказу МОЗ України №620 медична допомога у відділенні надається вагітним до 22 тижнів:

- загроза переривання вагітності, ранні токсикози;

- важкі захворювання нирок, серцево-судинної, сечовидільної, дихальної, опорно - рухової та інших систем під час вагітності;

- алергічні та ревматичні захворювання під час вагітності;

- переривання вагітності на ранніх і пізніх термінах за медичними показаннями;

- ургентна допомога при невідкладних гінекологічних захворюваннях (позаматкова вагітність, апоплексія яєчника, мимовільний аборт, маткова кровотеча і т.д.).

Наявність сучасного унікального високовартісного устаткування дає нашим пацієнткам можливість відчувати себе в цілковитій безпеці, і отримати сучасну, якісну медичну допомогу.