ХІРУРГІЧНЕ ВІДДІЛЕННЯ

Завідувач хірургічним відділенням Петренко Сергій Лукич, лікар вищої категорії

Хірургічне відділення  КУ „Сумська міська клінічна лікарня №1” функціонує з 2012 року. У відділенні  працює  9 лікарів. Всі  лікарі атестовані: 7 – мають вищу атестаційну категорію з  хірургії. Очолює відділенням Петренко Сергій Лукич -  лікар-хірург вищої категорії.

Лікувальний процес включає як екстрену хірургічну  допомогу, так і планові оперативні втручання.

Екстрена допомога надається  пацієнтам з клінічними проявами гострої хірургічної патології, а саме: гострий апендицит, гострий холецистит, гострий панкреатит,  защемлені кили передньої черевної  стінки, проривна виразка шлунку    та  дванадцятипалої     кишки,    гостра    кишкова непрохідність, травми органів черевної порожнини, механічні жовтяниці, гострі гнійні захворювання шкіри та підшкірної клітковини.

Планова хірургічна допомога  надається пацієнтам з  неускладненими килами передньої  черевної стінки, жовчокам’яною хворобою, доброякісними новоутвореннями підшкірної клітковини та ін.  В лікуванні  жовчокам’яної хвороби пріоритетними є лапароскопічні втручання.

На період лікування у відділенні пацієнти мають змогу обстежитись на сучасному діагностичному  обладнанні (комп’ютерна томографія, ультразвукова діагностика, фіброгастрографія, рентгендіагностика на цифрових рентгенапаратах, всі види лабораторних досліджень)

Всього за рік в середньому проліковано  1200 осіб. Проведено близько 600 операцій, з них 220 планових операцій, 380 – в ургентному порядку.

Лікарями відділення проводяться операції на шлунку, печінці та жовчних шляхах, підшлунковій залозі, тонкій та товстій кишках, венектомії.

З січня 2014 року у відділенні проводяться лапароскопічні операції на жовчному міхурі та жовчно-вивідних шляхах.

У середньому за  рік проведено  40 лапароскопічних операцій.

Лікарі мають можливість  надавати  допомогу  у сучасних,  відремонтованих  та облаштованих  згідно санітарних вимог  операційних блоках. У складі відділення  є  мала операційна, в якій проводять малі операційні втручання: розкриття та дренування абсцесів та гематом, видалення атером, папілом, ліпом, видалення вростаючої нігтьової пластини, первинну хірургічну обробку ран.

Структурні підрозділи хірургічного відділення:

 Адміністративно – господарчі приміщення :

  • кабінет завідувача відділенням;
  • кабінет старшої сестри медичної;
  • кабінет сестри господарки;
  • буфетна кімната;

Режимні кабінети:

  • мала операційна;
  • маніпуляційний кабінет;
  • процедурний кабінет;
  • перев’язувальна № 1 (гнійна);
  • перев’язувальна № 2 (чиста);

Старша сестра медична хірургічного відділення  Завгородня Оксана Михайлівна має вищу кваліфікаційну категорію, працює на посаді з початку існування відділення.

Штати у відділенні встановлені у відповідності до рекомендованих штатних нормативів. У відділенні працює 9 сестер медичних, з них: з вищою категорією - 4,  з першою категорією - 2, другою категорією - 2, без категорії – 1 (в зв’язку з недостатнім стажем роботи)

Всі приміщення обладнанні згідно санітарних вимог і правил. Матеріально-технічна база відділення відповідає державним стандартам якості надання кваліфікованої медичної допомоги.

У відділенні чисті, просторі палати з сучасними післяопераційними ліжками, розраховані на двох, трьох та чотирьох пацієнтів. Також облаштовані затишні куточки для пацієнтів, де можна відпочити після процедур та переглянути телевізор.  В наявності холодильне обладнання для зберігання харчових продуктів хворих.

Колектив характеризується високими професійними якостями, чуйним ставленням до хворих, доброзичливістю, гуманністю, працездатністю та професіоналізмом. Основною метою колективу є забезпечення населення міста Сум  невідкладною та плановою висококваліфікованою медичною допомогою.

Контактний телефон: 701-322

 

 ФОТОГАЛЕРЕЯ ВІДДІЛЕННЯ