КЛІНІКО-ДІАГНОСТИЧНА ЛАБОРАТОРІЯ

Клініко-діагностична лабораторія КУ «Сумська міська клінічна лікарня №1» є самостійним структурним підрозділом, до складу якої входять наступні відділи: загально-клінічний, гематологічний, біохімічний та імунологічний.

Головна мета роботи лабораторії – забезпечення населення міста доступною сучасною клінічною лабораторною діагностикою, так як якісна лабораторна діагностика є запорукою ранньої діагностики захворювань та ефективного лікування, що в кінцевому результаті позитивно відображається на виліковуванні пацієнта.

З моменту створення лабораторної служби лікарні змінювались підходи до вирішення проблем підвищення якості надання лабораторних досліджень, оскільки лабораторна діагностика є невідкладною складовою будь-якого лікувально-діагностичного процесу. Зміни відбувались і в штатному розписі. Всі ці зміни внесли корекцію в роботу клініко-діагностичної лабораторії.

На сьогоднішній день в штат клініко-діагностичної лабораторії лікарні входять:

1. Лікарі-лаборанти:

  • з вищою категорією - 2 особи;

2. Біологи:

  • з другою категорією - 2 особи;

  • без категорії - 2 особи (за недостатністю робочого стажу)

3. Медичні спеціалісти з медичною освітою фельдшера-лаборанти та лаборанти медичні:

  • з вищою категорією - 9 осіб;

  • з першою категорією - 1 особа;

  • з другою категорією: - 7 осіб;

  • без категорії - 7 осіб (за недостатністю робочого стажу)

4. Молодші медичні сестри: 6 осіб.

За рік клініко-діагностична лабораторія виконує близько 90 тисяч досліджень.

Клініко-діагностична лабораторія атестована на право проведення вимірювань у сфері поширення державного метрологічного нагляду в галузі охорони здоров’я (свідоцтво про атестацію № 004236 від 16 липня 2015 року).

Лабораторія працює з 8:00 до 16:00, з понеділка по п’ятницю, а також має ургентну службу, яка забезпечую цілодобове обстеження пацієнтів стаціонару лікарні.

З 2001 року очолює клініко-діагностичну лабораторію лікар-лаборант вищої кваліфікаційної категорії Окунь Тетяна Василівна

Завідувачка клініко-діагностичною лабораторією Окунь Тетяна Василівна, лікар-лаборант вищої категорії

Старший лаборанта – фельдшер-лаборант вищої кваліфікаційної категорії ЩЕГЛО ІРИНА ВОЛОДИМИРІВНА

Клініко-діагностична лабораторія є однією з небагатьох лабораторій міста, яка оснащена сучасною автоматичною та напівавтоматичною апаратурою відомих фірм, має необхідний комплекс приміщень.

Для діагностики використовуються реагенти, контрольний матеріал та тест-системи відомих світових виробників, що відповідають міжнародним стандартам, умовам GMP і пройшли реєстрацію МОЗ України.

Це дає можливість проводити широкий спектр лабораторних досліджень.

Всі дослідження можна зробити в стислий час на якісному сучасному обладнанні.

Протягом останніх п’яти років клініко-діагностична лабораторія брала участь у програмах міжлабораторних порівнянь результатів вимірювань «Клінічна біохімія в клінічній лабораторній діагностиці». Координатор програми – національна дитяча спеціалізована лікарня ОХМАТДИТ, Український Референс-центр з клінічної лабораторної діагностики та метрології (м. Київ).

Клініко-діагностична лабораторія оснащена:

Біохімічні дослідження виконуються на трьох напівавтоматичних аналізаторах:

«LabLine-016» (Австрія)

«HTI BioChem SA» (США)

Цифровий спектрофотометр PD-303 (Австрія)

Гематологічні дослідження проводяться на гематологічному аналізаторі

«Mindray BC-3000 Plus» (Китай)

Перевага цього аналізатора – висока продуктивність (50 аналізів на годину, оцінка за 19 параметрами, висока точність досліджень).

Систему гемостазу пацієнтів можна оцінити за допомогою сучасного коагулометру RT-2204C (Китай)

Цей аналізатор дозволяє виконувати різноманітні дослідження системи згортання крові: протромбіновий тест, протромбіновий індекс, міжнародне нормалізоване відношення.

Аналізатор електролітів дає змогу визначити іони крові (калій, натрій, хлор)

«EasyLyte» «MEDICA» (США)

Аналізатор сечі URISCAN optima II

визначає 11 параметрів ( сліди крові, білірубін, уробіліноген, кетони, білок, нітріти, глюкоза, відносна густина, лейкоцити, аскорбінова кислота, рН )