НЕВРОЛОГІЧНЕ ВІДДІЛЕННЯ

Неврологічне відділення КУ „Сумська міської клінічної лікарні №1” було відкрито в 2012 р. Відділення на 40 ліжок  розташоване на першому поверсі корпусу стаціонару №2. В складі відділення  палати інтенсивної терапії (ПІТ) на 6 ліжок для важкохворих з гострими порушеннями мозкового кровообігу, а також для хворих з гострою неврологічною патологією, що потребують невідкладних реанімаційних заходів (гостра полірадикулонейропатія,  менінгоенцефаліти тощо).

Завідувачка неврологічним відділенням Кучерявенко Олена Михайлівна, лікар-невролог вищої категорії

З часу відкриття відділення його очолює Кучерявенко Олена Михайлівна -  лікар-невролог вищої кваліфікаційної категорії. У відділенні працюють лікарі:

Краснюков  Анатолій  Анатолійович, лікар-невролог першої  кваліфікаційної категорії

Школьний Олександр Анатолійович, лікар - невролог

Чайка Андрій Вікторович, лікар – невролог

Левкович Тарас Михайлович, лікар – невролог

Мальцева Тетяна Петрівна, лікар-невролог другої кваліфікаційної категорії

Сестринський колектив очолює:    

Старша сестра медична Новикова Ніна Володимирівна

Старша сестра медична Новікова Ніна Володимирівна, має вищу кваліфікаційну категорію по спеціальності  «сестринська справа»,  з 2015 року здобула кваліфікацію бакалавра сестри медичної.

Кадровий склад неврологічного відділення з палатами інтенсивної терапії:

Сестри медичні – фізичних осіб -17:

- 7 сестер медичних палат інтенсивної терапії

( з них 1 сестра медична має ступінь бакалавра),

- 1 сестра медична процедурного кабінету.

- 9 сестер медичних палатних.

У неврологічне відділення госпіталізуються жителі м. Суми, які мешкають в районі обслуговування лікарні та центру ПМСД №3 з патологією нервової системи, яка вимагає стаціонарного лікування. У відділенні надається кваліфікована спеціалізована медична допомога з застосуванням нових сучасних методів лікування за допомогою медикаментозної терапії, фізіотерапії, лікувальної фізкультури, масажу та дієтотерапії.

У відділенні застосовуються найсучасніши методики в лікуванні хворих.  Так з 2014 року в практику відділення успішно введений метод системної тромболітичної терапії  для лікування хворих на ішемічний  інсульт.

Тромболізіс  здійснюється шляхом внутрішньовенного введення рекомбінантного тканинного активатора плазміногену альтеплазе у проміжку «вікна терапевтичних можливостей» (не більше 4,5 год. від початку перших симптомів ішемічного інсульту) та є безпечною медичною процедурою з доведеною ефективністю, яка впливає на наслідки перебігу ішемічного інсульту у пацієнтів, відібраних відповідним чином для виконання даної процедури. Своєчасне  проведення тромболізісу хворим на ішемічний інсульт дає змогу зменшити летальність таких хворих до  50%  та мінімалізувати наслідки інсульту і тим самим покращити якість життя цих хворих.

Існує доведена статистика. Якщо хворий потрапляє у відділення Stroke Unit і йому проводять тромболізіс в першу годину з початку інсульту, то кожен другий хворий позбавляється цього недугу, протягом 2,5 годин – кожен сьомий хворий, протягом 4,5 годин – кожен дванадцятий хворий. Тому потрібно знати, що хворого швидка повинна доставити у відділення якомога швидше, щоб у медичного персоналу був час на підготовку та проведення даної методики.

У відділенні хворим з перших днів порушення мозкового кровообігу розпочинається рання реабілітація під наглядом лікуючих лікарів, реабілітолога та спеціально навченого персоналу. Також пацієнтам відділення здійснюється комплексне фізіотерапевтичне лікування: електростимуляція, гідромасаж, ЛФК, парафіноозокеритові обертування, ампліпульс, магнітотерапія, озонотерапія та інші види фізичної реабілітації.

При проведенні лікування лікарі відділення керуються галузевими клінічними протоколами надання медичної допомоги з урахуванням індивідуальних особливостей перебігу захворювання та наявності інших соматичних хвороб, які є фоновими для виникнення  неврологічних захворювань. У відділенні працюють лікарі-консультанти: офтальмолог та психотерапевт. Відділення тісно співпрацює з іншими відділеннями лікарні, за потребою проводяться консультації суміжних спеціалістів (кардіолога, хірурга, пульмонолога, гінеколога, уролога, ортопеда). Також відділення співпрацює з  діагностичними центрами міста, де, при необхідності, проводяться обстеження пацієнтів за допомогою комп’ютерної томографії, магнітно-резонансної томографії, ультразвукової доплерографії, електроенцефалографії та інші методи обстеження неврологічних хворих.

Планова госпіталізація хворих проводиться щоденно після консультативного огляду завідувача відділенням за направленнями амбулаторно-поліклінічних закладів міста, а також в порядку самозвернення ( після огляду завідувача відділення або чергового лікаря при наявності показів до госпіталізації).

Екстрена госпіталізація хворих проводиться щодобово за направленнями амбулаторно-поліклінічних закладів міста, лікарів служб швидкої та невідкладної медичної допомоги, а також в порядку самозвернення ( після огляду завідувача відділення або чергового лікаря при наявності показів до екстреної госпіталізації).

У відділенні проведено капітальний ремонт палат та службових приміщень. Створені комфортні умови для перебування хворих та роботи персоналу. Палати розраховані на 4 – 5 пацієнтів та оснащені зручними меблями. Є палати підвищеного комфорту з окремим санузлом на 1-го та 2-х хворих.

В палатах інтенсивної терапії також проведено капітальний ремонт. Вони оснащені сучасною апаратурою, киснем під кожне функціонуюче ліжко, спеціальними меблями.

У відділенні працює кваліфікований, доброзичливий персонал. Співробітники відділення мають багато подяк від хворих та їх рідних, а також від адміністрації лікарні та міста.

Контактний телефон (0542) 701-323.

ФОТОГАЛЕРЕЯ  ВІДДІЛЕННЯ