Досягнення в урології

Перкутанна (черезшкірна) нефролітотрипсія

 із застосуванням гольмієвого лазерного літотриптора.

Завдяки наявності нового рентгенологічного і ендоскопічного обладнання (рентгенологічна операційна С-дуга, наборів  спеціальних нефроскопів) у відділенні урології з успіхом виконуються сучасні ендоскопічні операції з приводу лікування камінців нирок (нефролітіазу) – перкутанна нефролітотрипсія (ПНЛ).

Дитяча рабiологiя

Адміністрація КУ «Сумська міська клінічна лікарня №1» повідомляє, що згідно наказу відділу охорони здоров’я Сумської міської ради від 01.09.2017 № 225 «Про удосконалення рабіологічної допомоги дитячому населенню міста Суми», з 20 вересня 2017 року антирабічна допомога дитячому населенню міста Суми буде надаватися на базі КУ «Сумська міська дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди».

Велике прохання до батьків дітей, травмованих від укусів тварин,  не втрачати часу даремно та відразу після отримання травми звертатися до дитячого лікувального закладу.

Екстрене і амбулаторне ортопедо-травматологічне відділення поліклініки №1 КУ «СМКЛ №1», на базі якого розташований міський травмпункт, і в подальшому залишається міським антирабічним центром та  продовжує надавати допомогу дорослому населенню міста Суми, яке  постраждало від укусів тварин. Допомога надається, як і раніше цілодобово та в повному об’ємі.

Пресотерапiя

У липні місяці 2017 року лікарня придбала новий сучасний апарат для пресотерапії.  Пресотерапія - сучасний метод фізіотерапії, різновид лимфодренажного масажу. Це апаратна процедура, свого роду заміна ручного масажу, при якій маніпуляції проводяться за допомогою стиснутого повітря.

Під дією зовнішнього тиску міжклітинна рідина переміщається через лімфатичні судини в кровоносну систему і за допомогою нирок виводиться з організму.

Мамографічне обстеження молочних залоз

КУ «Сумська міська клінічна лікарня №1» з 15.08.2017 року введено в експлуатацію  систему мамо графічну рентгенівську «Lilyum»  виробництва Італія, на  якій виконується  рентгенологічне дослідження  молочних залоз (за 10 днів роботи  було обстежено 35 жінок та виявлено два випадки захворювання на  злоякісні новоутворення)

Вихід на заслужений відпочинок Шалімова

Колектив  КУ „Сумська міська клінічна лікарня №1”  ( в народі ЦГБ) покинув лікар  з великої літери, майстер „золоті руки” , наше  сумське світило, гордість  медицини міста і області, людина, прізвище якої знали усі Іван Миколайович Шалімов. Пішов на  заслужений відпочинок. Для  лікарні, для міста відсутність серед медичної  спільноти фахівця безперечно, велика втрата, так як лікарі такого рівня не часто народжуються. Давайте подякуємо маестро Шалімову за його 43 роки за операційним столом, за сотні, а, можливо, і тисячі повернених життів, за  майстерність, відданість професії і любов до страждущих”

ЛІКАР ШАЛІМОВ не отримав  звання  заслуженого , хоча документи у міністерство  відправлялися  неодноразово ( мабуть „велика черга”), але своєю працею заслужив звання „народний”, яке ми йому колективом і присвоїли своїм рішенням. Браво, Іван  Миколайович, кращий ортопед-травматолог області, і нехай хтось спробує це заперечити!

 

Порядок надання медичної допомоги

Порядок надання першої медичної допомоги у випадку контакту з кров’ю або іншими біологічними рідинами, які містять ВІЛ

(затверджено наказом МОЗ України від 05.11.2013 № 955)

 

  1. Перша допомога організовується та проводиться негайно після закінчення або переривання випадку контакту із джерелом потенційного інфікування ВІЛ.

 

  1. Перша допомога передбачає обробку місця контакту:

Повний запись...

Привітання з Днем Незалежності України

 

Наша країна, наш народ вже   в 25 раз  святкує здійснення   одвічної мрії українців – бути господарями на своїй прекрасній землі. Багато поколінь українців  могли про це  хіба що мріяти. Нам, сьогоднішнім  українцям, дано долею шанс в такий  період жити. Жити - як? Жити, як людина, як Громадянин, як Українець.

Безумовно, ці роки незалежності стали випробуванням  для всіх нас -  випробуванням на зрілість, на терпіння, на толерантність, нарешті – на  здоровий глузд. І не може бути сумніву в тому, що працелюбний народ України в змозі  поліпшити  життя  у своїй власній  державі. Багато чого в нашій  країні зараз викликає подив. Багато чого – обурення. Є чим  пишатися, є що виправляти, є що вдосконалювати. Перш за все завжди  слід  пам’ятати, що  змінити світ можна тільки змінивши  себе.

Адміністрація КУ „Сумська міська клінічна лікарня №1” та профспілковий комітет щиро вітає усіх  з Днем Незалежності України.

Від  усієї душі бажаємо Вам, Вашим рідним та колегам міцного здоров’я, щастя, добра, достатку, миру, щедрої долі, успіхів у всіх  справах і починаннях заради процвітання  незалежної України, добробуту її народу. Нехай серця наповнюються гордістю за нашу державу, прагненням до  єдності та порозуміння, а Ваша  плідна  робота буде надійною запорукою щасливого майбутнього. Україна єдина. Слава Україні!

 

Любіть Україну, як сонце любіть

Як вітер, і трави, і води...

В годину щасливу і в радості мить,

Любіть у годину негоди.

 

Любіть Україну  у сні й наяву,

Вишневу свою Україну,

Красу її, вічно живу і нову,

І  мову її  солов’їну.

 

Між братніх  народів,  мов садом  рясним,

Сіяє весна над віками....

Любіть Україну  всім серцем  своїм

І всіми своїми ділами .

 

Для нас вона в світі єдина, одна

В просторі солодкому  чарі...

Вона у зірках, і у вербах  вона,

І в кожному  серця ударі.

 

 

 

 

У квітці, в пташині, в електровогнях,

У пісні у кожній, у думі.

В дитячій усмішці, в дівочих очах

І в стягів  багряному  шумі...

 

Як та купина, що горить – не згора,

Живе у стежках, у дібровах,

У зойках гудків, і у хвилях Дніпра,

І в хмарах отих пурпурових,

 

В грому канонад, що розвіяли в прах

Чужинців в зелених мундирах,

В багнетах, що в тьмі пробивали нам шлях

До  весен і світлих, і щирих.

Юначе! Хай буде для неї твій сміх,

І сльози, і все до загину...

Не можна  любити народів других,

Коли ти не любиш Вкраїну!...

 

Дівчино! Як небо  її голубе,

Люби її кожну хвилину.

Коханий любить  не захоче тебе,

Коли ти не любиш Вкраїну...

 

Любіть у труді, у кохані, у бою,

Як пісню, що лине зорею...

Всім серцем любіть Україну свою –

І вічні ми будемо з нею!

 

                                     Володимир Сосюра