УРОЛОГІЧНЕ ВІДДІЛЕНЯ

Міський урологічний центр (урологічне відділення КУ «Сумська міська клінічна лікарня №1») розгорнутий на 40 ліжок. Силами відділення забезпечена планова та цілодобова ургентна допомога хворим з патологією сечостатевої системи. Виконуються всі види ендосковічних, лапароскопічних, рентген-інтервенційних та традиційних відкритих оперативних втручань на нирках, наднирниках, сечоводах, сечовому міхурі, простаті, статевих органах.

Лікарі відділення стажувались за кордоном: завідувач урологічним відділенням, кандидат медичних наук Ю.М. Кудрявцев пройшов стажування в Австрії (м. Відень, м. Зальцбург) та Німеччині (м. Дрезден, м. Хоф) по програмі Observership, пройшов підготовку з ендоурології в Росії (м. Казань, м. Санкт-Петербург) лікар-уролог Калашник В.М. в Турції (м. Анкара), пройшов підготовку з ендоурології в Росії (С.-Петербург), Ситніков Ю.М. в Росії (м. Москва).

У відділенні вперше в Сумській області впроваджена ендоскопічна трансуретральна урологія (з 2004 р.), дистанційна літотрипсія сечокам'яної хвороби (з 2004 р.), лапароскопічна урологія (з 2013 р.), рентген-інтервенційна ендоурологія (PCNL з 2016 р.).

Відділення є базою для навчання студентів та післядипломної освіти лікарів. На базі відділення функціонує курс урології Медичного інституту СумДУ, який очолює кандидат медичних наук, доцент Сікора В.В.

Відділення проводить лікування хворих із сечокам'яною хворобою, доброякісною гіперплазією простати (аденома), запальними захворюваннями сечостатевої системи (пієлонефрит, цистит, хронічний та гострий простатит), аномаліями розвитку та новоутвореннями сечостатевої системи. У відділенні проводяться всі види хірургічних втручань як ургентно, так і планово.

ПЕРЕЛІК ОПЕРАТИВНИХ ВТРУЧАНЬ, ЩО ВИКОНУЮТЬСЯ У ВІДДІЛЕННІ:

За рік у відділенні в середньому виконується більше 1000 оперативних втручань різноманітної складності. Головна сфера наших професійних інтересів - малоінвазивна (ендоскопічна, лапароскопічна та рентген-інтервенційна) урологія. З цих напрямків ми є лідерами в регіоні. Так лапароскопічні втручання в урології вперше в області та м. Суми почали виконуватись у нас. Перша лапароскопічна нефректомія в Сумській області була виконана завідувачем відділення Кудрявцевим Ю.М. в 2013 році.

Черезшкірні нефролітотрипсії (ПНЛ - видалення камінців нирок через один невеликий "прокол") вперше в регіоні запроваджена у нас та на сьогоднішній день ми єдиний центр в області, де виконуються такого типу втручання та тільки в КУ «СМКЛ №1» є відповідне устаткування (урологічна рентген-операційна).

Відкриті операції: на нирках та сечоводі

Нефректомія

Вскриття абсцесу нирки

Вскриття паранефриту

Висічення кісти нирки

Резекція нирки

Нефростомія

Пієлолітотомія

Уретеролітотомія

Уретероцистонеостомія (пересадка сечоводу)

Пластика мисково-сечовідного сегменту по Андерсен-Хайнсу

на сечовому міхурі

Цистостомія

Цистолітотомія

Цистектомія

Резекція сечового міхура

на передміхуровій залозі

Одномоментна черезміхурова простатектомія

Позадулонна простатектомія

Радикальна простатектомія

на статевих органах

Операція Іванісевича

Вазорезекція

Операція Бергмана

Орхепідидимектомія

Ушивання розриву калитки

Ушивання розриву яєчка

Висічення кісти додатку яєчка

Розтин абсцесу калитки

на уретрі

Субуретральна суспензія TVT-О

Висічення парауретральної кісти

Висічення випадаючої слизової уретри

Висічення поліпа уретри

Пластика уретри (в тому числі із використанням буккальних графтів)

Меатотомія

на статевому члені

Циркумцизія

Операція Розера

Френулотомія

Діатермокоагуляція гострокінцевих кандилом penisa

Розсічення защемленого кільця при парафімозі

Ендоскопічні операції

Уретерореноскопія (УРС), контактна пієлолітотрипсія каменя

УРС, контактна, уретеролітотрипсія каменя

УРС, ендоскопічна літоекстракція каменя сечоводу

Перкутанна нефролітотрипсія (PCNL)

УРС, стентування сечоводу

Діагностична уретерореноскопія

Бужування стриктури сечоводу

Видалення стенту із сечоводу

Рестентування сечоводу

Розсічення уретероцелє сечоводу

Трансуретральна резекція сечового міхура

Трансуретральна коагуляція лейкоплакії сечового міхура

Контактна цистолітотрипсія

Коагуляція пухлини сечового міхура

Трансуретральна резекція передміхурової залози (ТУР)

Дистанційна ударно-хвильова літотрипсія (ДУХЛТ)

 

Лапароскопічні операції

Лапароскопічні операції на нирках

Лапароскопічна нефректомія

Лапароскопічна марсупілізація кісти нирки

Лапароскопічна пластика мисково-сечовідного сегменту при гідронефрозі

Лапароскопічна резекція нирки

Лапароскопічна пієлолітотомія

Лапароскопічне видалення кісти наднирника

Лапароскопічні операції на сечоводі

Лапароскопічна уретеролітотомія

Лапароскопічна деліберизація сечоводу

Лапароскопічні операції на органах калитки

Лапароскопічне клішування яєчкової вени

Інші

Черезшкірна пункційна нефротомія нирки (ЧПНС)

Пункція кісти нирки під УЗД наведенням

Пункційна цистостомія

Діагностична цистоскопія

Пункційна біопсія передміхурової залози

Лікарський склад відділення:

1.     Кудрявцев Юрій Михайлович (завідувач відділенням, кандидат медичних наук, уролог вищої категорії).

2.     Ніколаєнко Віталій Олександрович (уролог вищої категорії).

3.     Калашник Володимир Миколайович (уролог вищої категорії).

4.     Ситніков Юрій Миколайович (уролог вищої категорії).

5.     Гіленко Сергій Олександрович (уролог вищої категорії).

6.     Кукса Олег Миколайович (уролог вищої категорії).

7.     Юсюк Максим Юрійович (уролог вищої категорії).

8.     Курта Владислав Валентинович (уролог першої категорії).

9.     Пилипець Олена Вікторівна (не атестована за стажом роботи).

Кудрявцев Юрій Михайлович, завідувач відділенням, кандидат медичних наук, лікар-уролог вищої категорії. Закінчив Чернівецький медичний інститут в 1994 р. Стаж роботи більше 20 років, досвід роботи за кордоном (Лівія, Ірак). Неодноразово стажувався в провідних європейських клініках (Австрія, Німеччина). Спеціаліст в галузі оперативної урології, ендоскопічної, лапароскопічної, реконструктивної та ургентної онкоурології. Першим в Сумській області впровадив позадулонну простатектомію (з 2002 р.), радикальну простатектомію, лапароскопічні втручання в урології (з 2012 р.), перкутанну нефролітотрипсію (з 2016 р.), реконструкцію уретри з використанням слизової оболонки щоки (буккальних графтів, з 2015 р.).

Ніколаєнко Віталій Олександрович, закінчив Кримський медичний інститут в 1973 р., за 2000 по 2013 р. завідував урологічним відділенням Сумської міської клінічної лікарні №1. Першим в регіоні з 90-х рр., після стажування в Німецькій Демократичній Республіці почав виконувати ТУР простати. За роки керівництва відділенням впроваджені цілий ряд нових методик (ендоскопічні втручання на простаті, дистанційна літотрипсія). Уролог вищої категорії, стаж роботи за спеціальністю більше 40 років. Фахівець в галузі оперативної урології.

Калашник Володимир Миколайович, лікар-уролог вищої кваліфікаційної категорії. Закінчив Одеський медичний інститут в 1984 році. 1990-1992 р. – навчався в спеціальній клінічній ординатурі НДІ урології  м. Київ. Досвід роботи за кордоном (Туніс). В 2004 р. – підготовка в урологічному центрі м. Анкара Турецької республіки по екстракорпоральній літотрипсії. 2006 р. – підготовка в Санкт-Петербургській академії по ендоскопічній урології. Стаж роботи по спеціальності – 32 роки. Першим в Сумській області впровадив трансуретральні ендоскопічні втручання (за час роботи провів більше 300 трансуретральних резекцій та більше 500 ендоскопічних уретероскопій та літотрипсій).

Ситніков Юрій Миколайович – лікар-уролог вищої кваліфікаційної  категорії. Закінчив в 1995 році Харківський медичний інститут. З 1997 року і по теперішній час працює лікарем ординатором урологічного відділення КУ СМКЛ №1. 2006р. – 2015р. – міський уролог м. Суми. З 2004р. один з перших в Сумській області освоїв ендоскопічні операції при сечокам’яній хворобі і аденомі передміхурової залози. З 2004 року займається дистанційною ударно хвильовою літотрипсією конкрементів сечової системи. З 2011 року сумісно з завідувачем урологічним відділенням Кудрявцевим Ю.М. вперше в Сумській області впровадив в практику операцію ТVТ – О при нетриманні сечі у жінок. З 2016 року – завідувач центру ендоскопічної урології і літотрипсії. Стаж роботи по спеціальності – 20 років.

Юсюк Максим Юрійович - лікар-уролог, вищої категорії, кандидат медичних наук, асистент курсу урології кафедри хірургії СумДУ, стаж роботи 20 років.

У 1997 році закінчив Львівський національний медичний університет. Проходив стажування на базі кафедри урології Львівського університету. Володіє теоретичними та практичними навиками сучасної урології. З 2013 року займається ендоскопічною урологією. З 2013 року започаткував та вперше впровадив в Сумах мультифокальну біопсію простати за вимогами Європейської школи урологів. З 2015 року з появою С-дуги займається перкутанною нефролітотрипсією ( видалення конкрементів нирок через невеликий прокол).

Гіленко Сергій Олександрович, уролог вищої категорії, закінчив Львівський медичний інститут в 1994 р. Фахівець в галузі оперативної урології та ендоурології, основні напрямки роботи - контартне дроблення камінців нирок та сечоводу, рентген-ендоскопічні операції на нирках, трансуретральні операції на простаті, хірургічне лікування захворювань статевих органів. Стаж роботи більше 20 років.

Пилипець Олена Вікторівна – лікар-уролог.

Закінчила в 2011 році   Сумський державний університет, медичний інститут.

Інтернатура в м. Харкові   - медична академія післядипломної освіти.

Володіє навиками ургентної урології, ендоскопічної урології.

Стаж роботи по спеціальності – 4 роки.

Курта Владислав Валентинович, закінчив Сумський медичний інститут в 1999 р., уролог першої категорії. Фахівець в області оперативної урології, ургентної урології, ендоурології (ТУР простати, УРС з контактною літотрипсією). Стаж роботи більше 16 років.

Кукса Олег Миколайович – лікар уролог вищої категорії. У 2000 р. закінчив медичний факультет Сумського державного університету. 2000-2002 р. – проходження інтернатури з урології на базі Сумської міської клінічної лікарні №1. З лютого 2002 р. і до теперішнього часу працює лікарем-урологом урологічного відділення КУ «Сумська міська клінічна лікарня №1». Стаж роботи з урології – 16 років. Володіє всіма сучасними методами обстеження, лікування урологічних хворих та ургентних оперативних втручань. З 2007 р. здійснює операції з ДЕУХЛ (дистанційна екстракорпоральна ударнохвильова літотрипсія) каменів сечоводу і нирок. Володіє ендоскопічними методами видалення конкрементів. Виконує ТУР простати. З 2016 р проводить ПНЛ (перкутанна нефролітотрипсія) каменів нирок.

Савчук Алла Петрівна – старша сестра медична вищої кваліфікаційної категорії, здійснює керівництво середнім медичним персоналом відділення.

Закінчила Сумське медичне училище в 1988 році і розпочала свою трудову діяльність в урологічному відділенні КУ «СМКЛ №1». Працювала на посаді палатної сестри медичної, перев’язувальної сестри медичної. З 2002 року працює на посаді старшої сестри медичної. Стаж роботи:   загальний - 28 років; по спеціальності – 28 років.

Середнього медичного персоналу з медичною освітою – 14 осіб, з них:

  • з вищою кваліфікаційною категорією – 6 осіб;
  • з першою кваліфікаційною категорією – 2 особи;
  • без категорії – 6 осіб (через недостатність стажу роботи).